روایت شاهد عینی از قربانی کردن مصدومان در منا :: تجارت الکترونیک و کسب پول از طریق اینترنت

روایت شاهد عینی از قربانی کردن مصدومان در منا

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

جستجوگر

امکانات وب

برچسب ها

روایت شاهد عینی از قربانی کردن مصدومان در منا

سعودی‌ها کشته‌ها و مصدومان را با هم داخل کانتینرهای سردخانه‌ای می‌انداختند!

یکی از اساتید دانشگاه امام حسین(ع) که در روز فاجعه منا در صحنه حضور داشت، گفت: ورود شاهزاده عربستان با ماشین به داخل شلوغی جمعیت سبب مسدود شدن خیابان 204 و افزایش تراکم جمعیت شد که در نتیجه این خیابان به قربانگاه حاجیان تبدیل شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ دکتر سید محمدجواد هاشمی فشارکی، از اساتید دانشگاه امام حسین (ع) که در فاجعه منا حضور داشت در گفت‌وگو با خبرنگار سازمان بسیج جامعه پزشکی، بر اساس مشاهدات عینی خود به بررسی واقعیات رخ داده پرداخت و گفت: علت اولیه این فاجعه تصمیم شاهزاده عربستان برای انجام رمی و ورود با خودروی شخصی‌اش در زمان شلوغی و ازدحام جمعیت بود که منجر به مسدود شدن درب انتهای خیابان 204 منتهی به جمره شد و جمعیت در این خیابان متراکم شدند.

هاشمی در ادامه گفت: در همان لحظه یک درب نرده‌ای مسدود را که عرض بسیار کمی داشت باز کردند و همین امر سبب خروج پرفشار جمعیت و افتادن روی زمین می‌شد و افتادن یک نفر سبب افتادن مابقی جمعیت روی آنان می‌شد.

وی ادامه داد: در خیابان 204 افراد بیشتر از دو ساعت در زیر آفتاب به صورت فشرده ایستاده بودند و پیوسته بر تعداد و فشار جمعیت اضافه می‌شد که همین موضوع باعث غش کردن افراد شده بود.

در صحنه حادثه هیچ امدادی صورت نمی‌گرفت
هاشمی درباره شیوه امدادرسانی به مجروحین فاجعه منا تصریح کرد: در چهار ساعت اولیه بحران امدادرسانی در حد نقل و انتقال با آمبولانس بود و در صحنه هیچ احیایی انجام نمی‌شد و پلیس بین مصدوم و فوتی تفاوتی قایل نمی‌شد و هدفش احاطه بر محیط بود.

کشته‌شدگان و مصدومین را با هم داخل کانتینرهای سردخانه‌ای می‌انداختند!
وی با توجه به خبرهای دریافتی از دیگر همکارانش که در صحنه حضور داشتند، به آماده بودن کانتینرهای سردخانه‌ای چند طبقه‌ای اشاره کرد که هم کشته‌شدگان و هم مصدومین را داخل آن می‌انداختند!

وی ادامه داد: همچنین ماموران با مصدومان برخوردی خشن داشتند و همه را میت تلقی کرده و از روی آن‌ها با پوتین عبور می‌کردند.

هاشمی با اشاره به نیروهای امدادی گفت: نیروهای امدادی اغلب کم سن و سال بودند و عملکرد کندی داشتند و فعالیت‌های امدادی لازم را انجام نمی‌دادند.

نویسنده : ابوالفضل بازدید : 151 تاريخ : دوشنبه 6 مهر 1394 ساعت: 1:59
برچسب‌ها : فهرست بهترین سایت های ایرانی (100 سایت برتر فارسی را در ایران بشناسیم !) ,کسب و کار اینترنتی, کسب و کار, کسب درامد از وبلاگ ,کسب درآمد از اینترنت, کسب درآمد اینترنتی ,کسب و کار موفق ,کسب درامد از Youtube ,کسب کار کسب و کار الکترونیک ,کسب و کارهای موفق ,کارادایی ,کارتون ,کارت ملی هوشمند ,کارو کاریکاتور آتنا فرقدانی, کار در منزل ,کاریکاتور ,کاریابی ,کارگزاری مفید ,کارت تبریک ,تولد اینترنتی ,بانک ملت ,اینترنتی بانک ملی ,اینترنتی ,اینترنتی بانک سپه ,اینترنتی تجارت ,اینترنتی ملت ,اینترنتی بانک رفاه ,اینترنتی بانک تجارت ,اینترنتی بانک کشاورزی ,اینترنتی بلیط قطار ,فوق العاده ,فوق العاده زدبازی ,فوق العاده ویژه کارمندان ,فوق العاده بهنام صفوی ,فوق العاده ویژه ,فوق العاده به انگلیسی ,فوق العاده ویژه کارکنان دولت ,فوق العاده خنده دار, فوق العاده, شغل فوق العاده, شغل فرهنگیان ,ارزانترین تور دبی ,ارزانترین شاسی بلند, ارزانترین تور ترکیه ,ارزان موبایل, ارزانترین بلیط هواپیما ,ارزان سرا, ارزان یاب ,ارزان سفر آرژانتین, ارزانترین تور استانبول ,به صرفه ترین تبلت ,به صرفه ترین گوشی اندروید ,به صرفه ترین گوشی ,به صرفه ترین خودر,
اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها ads-123